Atrakcyjne mieszkania w Rumi

Życie w wielkim mieście bywa trudne. Ciągle musimy gdzieś pędzić, coś załatwiać. Otacza nas tłum, hałas i ciągle jesteśmy zmęczeni. Nie zawsze jednak tak musi być. Wystarczy przenieść się na obrzeża miasta lub do sąsiedniej miejscowości i okaże się, że nagle mamy więcej czasu i możemy cieszyć się życiem.Atrakcyjna Rumia

Takie możliwości daje Rumia, miasto średniej wielkości, położone w najbliższym sąsiedztwie potężnego Trójmiasta. Dzięki dobrze rozwiniętej komunikacji tę niewielką odległość można pokonać nawet w kilka minut. Dojazd do pracy, kina czy teatru nie stanowi żadnego problemu. Z Rumi blisko jest także na Hel i do wielu innych atrakcyjnych miejsc.

Rumia przyciąga mieszkańców przede wszystkim atrakcyjnymi cenami mieszkań. mimo bliskiej odległości Gdańska, Gdyni i Sopotu ceny mieszkania w Rumi są znacznie niższe. Wiele ofert można znaleźć w internecie, wystarczy wpisać „mieszkania Rumia” i możemy wybierać pośród wielu ciekawych propozycji. Mieszkanie w Rumi jest łatwe, mieszkańcy mają zapewnione wszystkie niezbędne warunki. Miejsca w przedszkolach i szkołach, opiekę zdrowotną, sklepy mało i wielkopowierzchniowe, zakłady usługowe.

Dobrze w mieście zorganizowana jest infrastruktura do biernego i czynnego wypoczynku.

Jak spędzać czas w Rumi

Najważniejszym obiektem rekreacyjnym w mieście jest stadion i hala sportowa. Dwa boiska do piłki nożnej, boiska do koszykówki i piłki ręcznej, kort tenisowy, bieżnia lekkoatletyczna pozwalają na uprawianie różnych dyscyplin sportu. Działają sekcje dla dzieci i dorosłych. W mieście działa także kryty basen.

Na tych, którzy lobią ćwiczyć mięśnie czekają dwie siłownie na świeżym powietrzu bardzo dobrze wyposażone. Deskorolkarze mogą doskonalić swoje umiejętności w Skateparku z najazdami o różnym stopniu trudności.

Osoby starsze i matki z małymi dziećmi mogą wypoczywać w jednym z trzech miejskich parków. Znajdują się w nich place zabaw dla najmłodszych. Na terenie Parku Starowiejskiego jest odrestaurowany dworek, w którym siedzibę ma Miejski Dom Kultury organizator wielu atrakcyjnych imprez w mieście, zwłaszcza w okresie letnim jest ich bardzo dużo.

Miłośnicy odpoczynku na łonie natury mogą wybrać się na wycieczkę do pobliskiego Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Na jego terenie zachowało się wiele ciekawych form polodowcowych jak wąwozy z potokami, jeziorka w środku lasu, głazy narzutowe. Atrakcją parku jest niezwykle bogata roślinność z wieloma zanikającymi gatunkami, które są pod ścisłą ochroną. Kto wykaże się cierpliwością i cichym zachowaniem, może zobaczyć sarnę, dzika, a nawet łosia. Przez park prowadzi wiele oznaczonych szlaków turystycznych.

Niedaleko Rumi znajduje się piękna plaża w Rewie, na szczęście nie jest bardzo oblegana przez wczasowiczów. To także bardzo dobre miejsce do uprawiania sportów wodnych.

Kto poznał już wszystkie atrakcje w Rumi, może wybrać się na poznawanie atrakcji w okolicy. Wędkarze powinni skorzystać z niezwykle czystych wód Redy, która przepływa przez miasto o tej samej nazwie. Na redzie organizowane są spływy kajakowe kończące się w Zatoce Puckiej. W Redzie jest zresztą więcej atrakcji czekających na turystów. Największą będzie otwarty wkrótce park wodny połączony z oceanarium. Zjeżdżanie pośród pływających rekinów na pewno będzie wymagało dużej odwagi.

Mieszkając w mniejszym mieście znajdziemy czas na skorzystanie z wszystkich tych możliwości. Dodatkowo Rumia posiada znacznie czystsze powietrze niż pobliskie Trójmiasto. To szczególnie ważne dla małych dzieci i osób starszych.

2 Odpowiedzi do Atrakcyjne mieszkania w Rumi

  1. wuefista pisze:

    Kupno mieszkania w Rumi to nie jest łatwa sprawa, bo okazuje się, że mieszkania w dobrej lokalizacji szybko schodzą. I najlepsze jest to, że są 200-300 metrów od granicy z Gdynią, a cena za metr kwadratowy nawet 500 zł tańsza, a wiadomo, że na dużym metrażu to już się zbiera poważna kwota. Ale jednak meldunek robi swoje i widać, że ma to dla wielu osób ogromne znaczenie.

  2. uważny pisze:

    hahahah, mieszkania w Rumi 🙂 Przejeżdżałem tamtędy kilka razy. Jedziesz od Gdyni i nagle wyrastają trzy wielkie bloki na zakręcie, ciekaw jestem co za geniusz kupił tam mieszkania tuż obok stacji PKP i dwupasmowej drogi. I na dodatek super widok na Castoramę. Ludzie, naprawdę czasem można 5 minut poszukać i kupić porządne mieszkanie Rumia to przecież koniec świata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *