Mieszkania w Redzie

męczeni wielkomiejskim hałasem, pośpiechem coraz częściej uciekamy do mniejszych miast położonych w niewielkiej odległości od miejsca pracy. Takim miastem jest Reda, położona na obrzeżach aglomeracji Trójmiasta.

Uroki Redy

Reda to średniej wielkości miasteczko położone w województwie pomorskim. Położone jest w przepięknej pradolinie rzeki Redy i Łeby. Atrakcyjny krajobraz lekkich pagórków sprawia, że Reda doskonale nadaje się na miejsce wypoczynku. Ciekawostką jest, że połowę powierzchni miasta stanowią lasy.

Reda, Rumia i Wejherowo tworzą Małe Trójmiasto Kaszubskie, które powstało w 2001 r. Ścisła współpraca umożliwia miastom organizację wielu imprez kulturalnych i sportowych. Przyciąga to do miasta wielu turystów i mieszkańców Trójmiasta oddalonego zaledwie o kilka kilometrów.

Rozwój Redy nastąpił pod koniec lat 80-tych ubiegłego wieku, kiedy to zaczynano budowę elektrowni jądrowej w Żarnowcu (ostatecznie z niej zrezygnowano). To wtedy powstały bardzo dobre połączenia komunikacyjne miasta z Trójmiastem, Władysławowem. Wtedy też powstały w Redzie pierwsze bloki. Zapoczątkowany rozwój trwa do dnia dzisiejszego. Ciągle powstają nowe mieszkania w Redzie, ale nie w blokach, pięknych domach wielorodzinnych o niskiej zabudowie. Mieszkanie w Redzie można kupić już poniżej 4000 zł za metr kwadratowy. Tak atrakcyjna cena powoduje, że wielu mieszkańców Trójmiasta przenosi się do Redy. Wystarczy wstukać w wyszukiwarkę mieszkania Reda i będziemy mieć kilkadziesiąt ofert do wyboru.

W Redzie działa dwanaście przedszkoli, sześć szkół podstawowych, dwa gimnazja i jeden zespół szkół ponadgimnazjalnych. Taka infrastruktura oświaty umożliwia zaspokojenie potrzeb mieszkańców, zwłaszcza młodych małżeństw.

Atrakcje Redy

Największą atrakcją Redy będzie najnowocześniejszy w Polsce AquaPark Reda, którego otwarcie planowane jest na lato tego roku. Będzie to połączenie parku wodnego i oceanarium, w którym znajdzie się 20 rekinów.

Choć w Redzie nie ma wielkich zabytków, to spacer urokliwymi uliczkami pozwala na chwilę relaksu. Wolny czas można spędzać na licznych festiwalach muzycznych organizowanych cyklicznie (hip-hop, muzyka elektroniczna, muzyka organowa), spotkaniach literackich, wystawach.

Ważnym punktem na mapie miast jest rzeka Reda przepływająca przez jego centrum. Wysokiej klasy czystość wód sprawia, że żyje w niej wiele gatunków ryb, m.in. pstrągi potoczne, trocie wędrowne, lipienie. To wymarzone miejsce do wędkowania. Na Redzie organizowane są także spływy kajakowe, szlak kajakowy zaczyna się we wsi Zamostne i prowadzi do ujścia rzeki w Zatoce Puckiej.

Przez Redę prowadzą dwa szlaki turystyki pieszej i trzy szlaki dla turystów zmotoryzowanych, jeden szlak rowerowy.

Reda to także atrakcyjne miejsce dla miłośników innych dyscyplin sportowych. Nowoczesny kompleks sportowy składa się z pełnowymiarowego boiska piłkarskiego, małego boiska „Orlik”, czterech kortów ziemnych, dwóch kortów asfaltowych, siłowni, sauny i hali sportowo-widowiskowej. Działa tu wiele sekcji amatorskich.

W niedalekiej odległości od Redy znajduje się Trójmiejski Park Krajobrazowy. Jego zadaniem jest chronienie krajobrazu polodowcowego. To właśnie on jest największą atrakcją. Liczne jeziora polodowcowe, wąwozy z potokami czynią pieszą wędrówkę interesującą.  To raczej krajobraz typowy dla terenów podgórskich a nie nizinnych. Na terenie TPK rośnie ponad 850 gatunków roślin, w tym 40 znajdujących się pod ścisłą ochroną. Zwierzęta to typowe gatunki polskich lasów.

Dzięki otaczającym lasom powietrze w Redzie uznawane za najczystsze w północnej Polsce. To idealne miasto dla dzieci z alergią i chorobami górnych dróg oddechowych.2 Odpowiedzi do Mieszkania w Redzie

  1. Analityk pisze:

    Jak ktoś szuka mieszkania w Redzie, to radzę nie patrzeć na oferty na tzw. osiedlu Semeko. Nie dlatego żebym miał zastrzeżenia co do poziomu wykonania, ale plan zagospodarowania został stworzony tak pod dewelopera, że lepiej nie mówić. Można już to zobaczyć na satelitach – doskonale widać, że bloki postawili jeden na drugim i sąsiad sąsiadowi w okno zagląda, a niektórzy z dwóch różnych bloków, to mogą nawet swobodnie rozmawiać! Nie jest to na pewno urbanistyka XXI wieku.

  2. Srogi Pan pisze:

    To prawda, osiedle Semeko czy jak to oni nazywają Wielki Młyn, to jest totalna porażka. Ale mieszkania w Redzie to nie tylko osiedle zapchane blokami. Przecież sporo mieszkań buduje się w innych miejscach, jak choćby przy parku, przy granicy z Rumią i na osiedlu Buczka. Tam jest znacznie przyjemniej a ceny praktycznie takie same.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *